Активен Таг

НЛО

‘БОМБА’ ОД САД – Експлозивен извештај ги потресе властите, ова станува…

Во Соединетите Американски Држави (САД), приказните за неидентификувани летечки објекти (НЛО) станува се по популарна од месец во месец во сè посериозна јавна дебата, во која оние кои предупредуваат на докази за неверојатни средби веќе

Драма над Словенија, патнички авион кој летал за Родос имал блиска средба со НЛО!? Пилотот панично…

Пилот на патнички авион во саботата имал необична средба на небото над Словенија која не можел да ја објасни, па повикал помош од службата за контрола на летот. „Имам едно необично прашање - Дали можеби има воен авион на приближно 40

“АМЕРИКА ИМА ПРОНАЈДЕНО ВОНЗЕМЈАНИ!“ – Шокантно тврдење на поранешен разузнавач на сведочењето…

Ветеран од воздухопловните сили на САД и поранешен член на разузнавањето, Дејвид Груш, денес сведочеше пред Конгресот по тврдењата дека Соединетите Американски Држави (САД) можеби имаат технологија која е пронајдена во вселенскиот систем

ВИДЕО | ШОКАНТНО – Тврдењата на поранешен врвен разузнавач го оставаат светот без зборови:…

Поранешениот разузнавач, Дејвид Груш, тврди дека Пентагон пронашол „непроменети или делумно недопрени авиони“ од вонземско потекло и дека доказите за вонземска технологија биле незаконски задржани од конгресниот надзор од страна на

ЕКСПЛОЗИВНО – Поранешен врвен разузнавач открива шокантни детали: “Време е да се каже…

Кристофер Мелон, поранешен функционер на американската разузнавачка служба, ја повика Владата на САД да објави информации за наводниот проект за обратно инженерство (процес на репродукција на технологија или производ, т.е. обратна анализа

ВИДЕО | ШТО Е ТОА !? Никогаш досега НАСА јавно не проговорила за вонземјаните како досега: “Видовме…

На ретко виден јавен состанок во Вашингтон, панел од експерти избрани од НАСА да го проучуваат чувствителното прашање на НЛО во средата повторија дека треба да се соберат повеќе информации за да се објаснат феномените што ги забележале.

ВИДЕО | НЛО посета или напад од Русија !? Мистериозен блесок се појави и го осветли небото над Киев:…

Мистериозниот блесок кој го осветли небото над главниот град на Украина, Киев, предизвика многу шпекулации. Официјалните лица од Киев изјавија дека се сомневаат дека станува збор за сателит на НАСА кој паднал на Земјата, но НАСА објави