Активен Таг

Олександар Сирски

МОЌНА АКЦИЈА – Украинците се пофалија: “Погледнете како уништивме дури 10 руски тенкови за…

Тајната Служба за безбедност на Украина (СБУ) објави видео од уништувањето на дури десет руски тенкови и едно оклопно возило и, како што тврдат, тоа се случило за само една ноќ, пишуваат тамошните медиуми. Заедно со видеото, во објавата