Активен Таг

педофилија

Застрашувачкиот педофил Гери Глитер повторно зад решетки: “Се обидел да влезе на црниот интернет,…

Гери Глитер, британскиот рокер осуден за сексуална злоупотреба на деца, се врати во затвор нешто повеќе од еден месец откако беше пуштен на условна казна, пишува New York Times. Музичарот, со вистинско име Пол Гад (78 г.), се вели дека

ПОЛСКА ВО ШОК – Синот (15 г.) на истакнат политичар си го одзеде животот по објава на…

Полската владејачка партија Право и правда (ПиС) се најде на удар на критики за смртта на 15-годишниот син на пратеник од опозицијата, кој изврши самоубиство по објавувањето на извештајот во кој е идентификуван како жртва на педофил,