Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Порака

НОВАК ЃОКОВИЌ ПРИСТИГНА ВО ПАРИЗ: ФРАНЦУЗИТЕ ГО ПРЕЧЕКАА ТЕНИСЕРОТ СО МОЌНА ПОРАКА! (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, пристигна во Париз каде од 22. мај ќе ја брани титулата на Ролан Гарос. За српскиот ас ова ќе биде прв Грен слем сезонава, бидејќи од познати причини не можеше да настапи на Австралија

ПЕНДАРОВСКИ: „СИТЕ ЛУЃЕ ТРЕБА ДА ГИ УЖИВААТ ОСНОВНИТЕ ЧОВЕКОВИ ПРАВА И НЕ СМЕЕ ДА ИМА ИСКЛУЧОЦИ ПО…

На Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата се потсетуваме на потребата за подигање на свесноста, континуираната борба за повеќе права и еднакви можности на ЛГБТИК+ луѓето. Многумина од нив сѐ уште

ВО СРБИЈА ЗАЧЕСТИЈА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО УЧИЛИШТАТА! БРНАБИЌ: „ТОА Е ПОРАКА БИДЕЈЌИ НЕ Ѝ ВОВЕДОВМЕ…

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во вторникот рече дека честите дојави за бомби претставуваат притисок од странство врз Србија бидејќи таа не воведе санкции кон Русија по инвазијата на Украина, како што тоа го направија повеќето

Пендаровски: „Победата над фашизмот е и победа за Европа!“

Денес гледаме дека победата на слободата, човековите права, демократијата и еднаквоста е загрозена во моментот кога поверувавме дека е целосно извојувана. Токму денес, во екот на новите крвопролевања, треба повеќе од кога било да се

Пендаровски: „Да се бориме за вистинска валоризација на секој работник и работничка во земјата. Да…

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка по повод Денот на трудот со порака дека Први мај е вистинска можност за потсетување на нашиот стремеж кон подобро и поправедно, европско општество. Како држава, истакнува претседателот,

СКАНДАЛ ВО ЦРНА ГОРА: Кривокапиќ одбил да му ја предаде должноста на Абазовиќ, му оставил ПОРАКА во…

Поранешниот премиер на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, не му ги предаде должностите на новиот премиер Дритан Абазовиќ. Како што напиша Кривокапиќ во објава на социјалната мрежа Твитер, „примопредавањето на должноста на премиерот како

КАКОВ ФИН КОМШИЛУК! ПОЧИТУВАНИ НАРКОМАНИ, ВЕ ЗАМОЛУВАМЕ: Станарите на солитерите во Вождовац…

Жителите на Црвениот солитер во улицата Браќа Јерковиќ, во белградската населба Вождовац, покажаа некарактеристична доза на разбирање, толеранција, па дури и почит кон своите соседи кои имаат проблем со употребата на наркотици.

Руската тенисерка испрати порака што мисли за агресијата на нејзината земја против Украина

Руската тенисерка Ана Калинскаја испрати порака против војната во Украина на натпреварот од првото коло на Индијан Велс против францускиот претставник Хармони. Русинката ја победи Тан со 6-2 и 1-0 во сетови (со предавање на

Руски боб санкач му порача на украинскиот олимпиец: Се надевам дека проектил ќе ја погоди твојата…

На социјалните мрежи се појави објавата на украинскиот скелетон возач, Владислав Хераскевич, кој на светот му ја покажа пораката што ја доби од рускиот боб лизгач Данило Кулешов, која е ужасна. Имено, Русинот му испратил порака на

Бајден испрати порака до граѓаните на Русија: Вие не сте наши непријатели

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, на Твитер испрати порака до рускиот народ. – Не верувам дека сакате крвава, деструктивна војна против Украина, земјата и луѓето со кои споделувате толку длабоки семејни,