Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

претседателски избори 2024

Трамп започна да собира донации за неговата претседателска кандидатура, поканувајќи гостини на…

Добрите поддржувачи на поранешниот американски претседател Доналд Трамп можат да закажат вечера со него од 250.000 долари, а собраните пари треба да се вложат во неговата кандидатура за претседателските избори. Кампањата за собирање

Само поради оваа причина Бајден би можел повторно да се кандидира за претседател во 2024 година

Американскиот претседател, Џо Бајден, изјави дека еден од факторите кои би можеле да му помогнат во одлуката дали тој да се бори за нов мандат ќе биде можната кандидатура на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп. Тоа би ја

Хилари Клинтон удри по Доналд Трамп: Тој е голема опасност. По ова следуваше одговор од поранешниот…

Хилари Клинтон, поранешната кандидатка за претседателка, која загуби на изборите во 2016 година против Доналд Трамп, и покрај тоа што победи нејзината партија на последнитен избори, таа повторно ја напаѓа администрацијата на поранешниот

Истакнат колумнист на Њујорк Тајмс со остри критики кон Бајден – Нема потреба повторно да се…

Истакнат колумнистот на Њујорк Тајмс, Брет Стивенс, во вторникот побара од претседателот на САД, Џо Бајден да не се кандидира за реизбор во 2024 година и да ја објави одлуката што е можно поскоро за да можат потенцијалните демократски

Што доколку Трамп повторно победи? Хилари Клинтон веќе започна да ги плаши Американците со „црни“…

Хилари Клинтон, која ја загуби претседателската трка од републиканецот Доналд Трамп во 2016 година како демократски кандидат, сè уште не може да го преболи тој пораз и веќе започна кампања против Трамп за секој случај доколку Трамп