Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Притвор

Алабаковски пуштен од притвор со одземен пасош како мерка на претпазливост

По осумдневниот домашен притвор, пејачот Ламбе Алабакоски, кој се сомничи за подметнување пожар во Културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола од денеска е на слобода, а како мерка на претпазливост му е одземен пасошот, потрврдил неговиот

Ја закла наставничката, ѝ ја запали куќата и се обиде да се самоубие: Еве во каква состојба е…

Мажот Славољуб Ј. од селото Рожанци кај Барајево е осомничен дека со нож ја заклал својата сосетка Снежана Ѓ, а потоа се обидел да си го одземе животот. Тој е пуштен од болница. Но, веднаш со полициска придружба е спроведен во

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ДАРКО ШАРИЌ ДО 30 ДЕНА!

Судијата на претходна постапка на Вишиот суд во Белград, Специјалното одделение за организиран криминал, донесе одлука за продолжување на притворот до 30 дена за Дарко Шариќ и уште петмина обвинети, соопшти Вишиот суд. Одлуката за

Притворот на поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, продолжен за нови 30 дена!

По предлог на јавен обвинител од Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, (ОЈО-ГОКК), Кривичниот суд – Скопје денеска на поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири му изрече нови 30 дена

Триесетдневен притвор за Мухамед Зеќири

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на ОЈО и на генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири, кој поднесе неотповиклива оставка по сомневањата дека ја злоупотребил службената положба, му определи мерка притвор во

Весели останува во притвор, Тачи чека судска одлука

Апелациониот суд на Специјализираните совети на Косово го одби барањето на поранешниот претседател на косовското Собрание и еден од поранешните лидери на ОВК, Кадри Весели, да се брани од слобода, јавува Антена М. Во образложението на

Притвор за гевгеличанец осомничен за производство на марихуана

При претрес во куќа во Гевгелија е откриена импровизирана лабораторија за производство на марихуана, а на осомниченото лице за активностите му е определен 30-дневен притвор. Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија

Борисов ослободен по 24 часа во притвор

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов, осомничен за проневера на средства од ЕУ, вечерва е пуштен од притвор каде помина 24 часа. Борисов синоќа беше приведен во рамките на специјалната акција на бугарската полиција. Според

Бојко Борисов останува во притвор: Поддржувачите на поранешниот бугарски премиер излегоа на улиците…

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов остана во притвор по истрагата за корупција што ја водеа обвинителите на Европската унија додека неговите поддржувачи протестираат на улиците барајќи негово ослободување. Министерството за

Притвор и куќен притвор од 30 дена за двајцата уапсени на Скопскиот аеродром осомничени за трговија…

Двете лица кои во текот на вчерашниот ден беа приведени на Скопскиот аеродром осомничени за сторено кривично дело „Недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ се спроведени пред