Активен Таг

Реџеп Таип Ердоган

Ердоган се заблагодари на сите: “Турција никогаш нема да ја заборави меѓународната солидарност по…

„Турција никогаш нема да ја заборави солидарноста што ја покажаа Европската унија и другите меѓународни организации по земјотресот што на 6. февруари ги погоди јужните турски провинции“, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип

Ердоган: “Продолжен договорот за извоз на украинско жито од црноморските пристаништа“

Договорот за извоз на украинско жито од црноморските пристаништа, кој требаше да истече денеска, е обновен, соопшти претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган. „Договорот за коридорот за жито требаше да истече денеска. Како резултат