Активен Таг

Роналдињо

Роналдињо откри детал од затворот кој никогаш нема да го заборави: “Затворениците ги повикаа…

Во 2020 година, Роналдињо заврши зад решетки поради користење на лажен парагвајски пасош. Иако не сака јавно да зборува за тој период поминат во затвор, сега откри интересен детал. Имено, тој призна дека имал посебен третман додека ја