Активен Таг

Саудиска Арабија

ПАНИКА – Првиот човек на Саудиската национална банка предизвика вистински…

Саудиската национална банка, најголемиот акционер на Credit Suisse, тврди дека превирањата на пазарот во акциите на швајцарскиот заемодавач биле „неоправдани“. „Ако погледнете како падна целиот банкарски сектор, за жал, многу луѓе бараа

ВРТОГЛАВА СУМА – Дали по Роналдо и Меси ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија: Ова е…

Раководството на саудискиот прволигаш Ал Хилал е подготвено на фудбалерот на ПСЖ и аргентински репрезентативец Лионел Меси да му понуди договор кој вклучува заработка од 220 милиони евра по сезона, објави денеска угледниот шпански спортски

НАВИВАЧИТЕ ГО ИСМЕЈУВАА РОНАЛДО ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛИОТ НАТПРЕВАР – Погледнете ја неговата бесна…

Во дербито на 20. коло на саудиското фудбалско првенство, Ал Итихад го победи Ал Наср во чии редови настапува и мега-ѕвездата Кристијано Роналдо со резлутат од 1:0. Решавачкиот гол го постигна Бразилецот Ромарињо во