Активен Таг

СБУ

МОЌНА АКЦИЈА – Украинците се пофалија: “Погледнете како уништивме дури 10 руски тенкови за…

Тајната Служба за безбедност на Украина (СБУ) објави видео од уништувањето на дури десет руски тенкови и едно оклопно возило и, како што тврдат, тоа се случило за само една ноќ, пишуваат тамошните медиуми. Заедно со видеото, во објавата

Русите тврдат дека спречиле атентат на лидерот на Придњестровје: “СБУ стои зад се, знаеме како сакаа…

Руската државна медиумска агенција ТАСС објави дека безбедносните служби во самопрогласениот молдавски регион Придњестровје тврдат дека спречиле обид за атентат врз меѓународно непризнатиот лидер Вадим Красноселски. Обиди за атентат на