Активен Таг

Сергеј Шојгу

ПРВ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР ПО ДОЛГ ПЕРИОД – За што разговараа рускиот и американскиот министер за…

Министрите за одбрана на Русија и САД, Сергеј Шојгу и Лојд Остин денеска телефонски разговарале, ден откако руски авиони пресретнаа американско беспилотно летало над Црното Море, соопштија од Москва и од Вашингтон. Руското Министерство

ЗАСТРАШУВАЧКИ БРОЈКИ ОД БАХМУТ – Западните официјални лица тврдат: “Еве колку Руси загинаа во…

Помеѓу 20.000 и 30.000 руски војници се убиени или повредени во битката за градот Бахмут од минатото лето досега, соопштија западните власти, а веста ја објави BBC. Големи загуби претрпе и украинската армија, но западните власти не ги