Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

силување

Скандал на Островот: Во премиерлигашот знаеле дека имаат можен силувач во тимот, но сепак му…

Само еден месец подоцна, лондонската полиција реши да отвори истрага за ова наводно двојно силување Еден клуб од англиската Премиер лига, чие име се уште е непознато на јавноста, во своите редови има играч осомничен за силување. И

СТРАШНО ВОЕНО ЗЛОСТОРСТВО – Започна првото судење на руски војник обвинет за силување: Мажот и…

Украина одржа подготвително рочиште во четвртокот како дел од првото судење на руски војник обвинет за силување на Украинка за време на руската инвазија, прв од десетината такви случаи. Осомничениот Михаил Романов (32 г.), кој не е во

ХОРОР ВО ГРЦИЈА – 70-годишен Британец уапсен под сомнение дека ја силувал сопствената ќерка на…

70-годишен Британец е обвинет дека ја силувал својата 34-годишна ќерка додека бил на одмор на грчкиот остров Крит. Неидентификуван маж е уапсен во саботата, откако неговата ќерка два дена претходно пријавила во полиција дека била

Мексиканскиот верски лидер познат како “Апостолот на Исус Христос“ осуден на 16 години затвор за…

Насон Хоакин Гарсија, 53-годишен водач на евангелистичката организација „Светлина на светот“ основана во Мексико, беше осуден во средата на 16 години и осум месеци затвор за сексуално злоставување на три девојчиња во Калифорнија.

Цели 22 часа ја мачел и силувал сопствената 15-годишна ќерка, а на крајот и го пресекол грлото:…

Убиецот од Северна Каролина кој ја мачел и силувал сопствената ќерка тинејџерка пред да и го пресече гркланот е осуден на смрт, објавува Daily Mail. Џошуа Ли Бурџис (35 г.) ја убил Зарија (15 г.) пред три години, но пред

УЖАС НА ОСТРОВОТ! ФУДБАЛЕРОТ НА ЈУНАЈТЕД ОБВИНЕТ ЗА СИЛУВАЊЕ! Наместо да биде во затвор, тој и…

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд, беше уапсен кон крајот на јануари под обвинение дека претепал и силувал девојка. Набрзо се појави и аудио снимка од тој настан, на која јасно се слуша дека еден од најголемите таленти

Ова се руските војници одговорни за ВОЕНИТЕ ЗЛОСТОРСТВА над цивилното население во БУЧА!

Во објава на Фејсбук, главната обвинителка на Украина, Ирина Венедиктова, која е задолжена за истрага на руските воени злосторства во градот Буча, ги објави имињата и фотографиите на осомничените за злосторствата против цивили, меѓу кои

ФРИЦЛ, КОЈ ЈА СИЛУВАЛ СОПСТВЕНАТА ЌЕРКА И ЈА ДРЖЕЛ ВО ПОДРУМ 24 ГОДИНИ, НАСКОРО БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ НА…

Јозеф Фрицл, кој го згрози светот со своите злосторства кога се дозна дека својата ќерка ја чувал како робинка 24 години и дека со неа има седум деца, би можел повторно да биде слободен човек во 2023 година, јавуваат австриските

СНИМЕН МОРНИЧАВ РАЗГОВОР меѓу руски војник и неговата сопруга: “МОЖЕШ да ги СИЛУВАШ…

Рускиот сервис Радио Слобода Европа (РСЕ) и Schemes, истражувачкиот проект на украинсиот сервис на РСЕ, го открија идентитетот на рускиот војник чија сопруга "дала дозвола да силува Украинки" за време на телефонски разговор, пишува 

Украинка тврди: Ме силуваа руски војници кои го убија мојот сопруг, син ми плачеше во соседната соба

Откако една Украинка, која сакаше да остане анонимна, рече дека неколку пати била силувана од руски војници откако и бил убиен сопругот, украинските власти ги истражуваат нејзините наводи. Ова е прва ваква истрага за силување од страна