Активен Таг

Славјанка Петровска

Честитки од британскиот министер за одбрана за годишнината од членството на земјава во НАТО

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска преку видео-конференциска врска разговараше со нејзиниот британски колега Бен Валас, кој и упати честитчки за годишнината од членството на Северна Македонија во НАТО. Како што

РУСИЈА И СЕ НАЛУТИ НА МАКЕДОНИЈА !? Марија Захарова бесна на Македонците: “Не праќајте им на…

Северна Македонија има намера да и испрати на Украина 12 воени хеликоптери Mi-24 од руско производство, кои Скопје ги набави од Украина во 2001 година за време на воениот конфликт. Четири хеликоптери беа подложени на модернизација од

Петровска: “Веќе се разговара со која од земјите членки на Алијансата ќе развиеме подетална…

Претставник на НАТО Алијансата дојде за да ја скенира ситуацијата и состојбата со капацитетите на институциите кои се вклучени во борбата против хибридните закани. Веќе се разговара со која од земјите членки на Алијансата ќе развиеме