Активен Таг

учичиште

УЧИЛИШЕН СЕКС СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА – Се огласи директорката на училиштето по експлицитната…

По секс скандалот во основното училиште „Вук Караџиќ“ во Сурдулица, за српски Курир (Kurir.rs) проговори Драгана Нешиќ, директорката на ова училиште. Да потсетиме, според неофицијални информации, српската полицијата денес била во ова

“НЕ МИ СЕ ДОПАЃА КАКО ИЗГЛЕДАМ!“ – Момчето-монструм од Белград од докторите барал чудни работи…

Момчето-убиец, кое го изврши масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, каде уби девет ученици и еден чувар, е сместен на опсервација и психијатриско лекување во Србија.  Како што е познато, момчето неколку пати го

ХОРОР ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА – Грвава ‘гозба’ на 16-годишен ученик од приватно…

Три лица, меѓу кои двајца ученици, се тешко повредени во напад во приватно училиште во Велика Британија, објавија денес тамошните медиуми. Полицијата денес околу 13 часот по локално време добила пријава за сериозен напад во училиште во

ХОРОР ВО САД – За време на матурска забава убиен еден матурант и неговиот татко, а ранети се…

Две лица го загубиле животот, а неколку други се ранети во пукотница што се случила во вторникот во парк во Ричмонд, Вирџинија, додека матурантите и нивните семејства излегувале од кино каде штотуку завршиле со последните вежби, соопшти

‘СЕГА СЕ Е ПОЗНАТО!’ – Со вонреден увид е утврдено дали момчето-монструм Коста К.…

Поради двете големи трагедии кои длабоко го погодија целото општество, Владата на Република Србија донесе одлука на 6. јуни да ја заврши учебната година во сите основни и средни училишта во Србија, пишува Blic.rs Училиштата можат да

ХОРОР ВО ИТАЛИЈА! Малолетен ученик со нож ја ранил професорката и им се заканил на сите: “Ќе ве…

Кога професорка по историја му најавила дека ќе го испраша, 16-годишен ученик во средно училиште во предградието на Милано ја нападнал жената одзади и ја избодел со нож! Ученикот потоа, мафтајќи со пиштол (играчка) почнал да се

ВИДЕО | Страшна снимка од врсничко насилство во училиште ја шокираше Србија: И се заканувала на…

Нов грозоморен случај на насилство во основно училиште во Мириево ја потресе соседна Србија, медиумите јавуваат дека настанот е пријавен, а учесниците ќе бидат казнети. На социјалните мрежи се појави ново видео од врсничко насилство од

Драмата во соседството продолжува – нови дојави за бомби низ училиштата во Србија: Учениците…

Денес, седум основни училишта на територијата на Нови Сад, Србија, добиле анонимни дојави за поставени бомби во тие образовни институции, објавуваат соседните медиуми. Во утринските часови, како што пишуваат српските медиуми имало

ДЕТЕТО-МОНСТРУМ БИЛО НАПУШТЕНО !? Поведена е постапка против мајката на масовниот убиец Коста К.…

Основното јавно обвинителство во Белград по службена должност покрена истрага во врска со масакрот во основното училиште „Владимир Рибникар“ со цел да се утврди дали во постапките на М.К., мајката на 13-годишниот убиец, има елементи на

ВИДЕО | Татко на едно од убиените девојчиња во белградското училиште ги расплака сите во студиото:…

Слободан Негиќ, татко на едно од девојчињата кои загинаа во масакрот на 3. мај во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, синоќа гостуваше во емисијата „Впечаток на неделата“ на Nova.rs, а денеска цел регион