Активен Таг

Фенербахче

СТРАШНИ СЦЕНИ – Голем скандал во Лига Европа: Хулиганите на Фенербахче му ја разбија главата…

Големи неволји за Марко Дмитровиќ, српскиот кој ја чува мрежата на Севиља. Откако во Ајндховен беше нападнат од хулиган дел од навивачката група на ПСВ, во Истанбул помина уште полошо. Навивачите на Фенербахче во еден момент го натрупаа