Активен Таг

Ферари

Луис Хамилтон проговори за неговата преселба во “Ферари“: “Дојде моментот да сменам нешто и да…

Британскиот возач на Мерцедес, Луис Хамилтон проговори за неговата преселба во Ферари. „Дојде моментот да смениме нешто и да преземеме нов предизвик. Сè уште се сеќавам на чувството кога се приклучив на Мерцедес во 2013 година. Знам

“ЗЕМЈОТРЕС“ ВО ФОРМУЛА 1 – Веста која одекна како “бомба“: Ова никој не го очекуваше –…

Веста дека седумкратниот шампион во Формула 1, славниот Британец Луис Хамилтон, решил да го напушти Мерцедес и да ја продолжи кариерата во Ферари одекна како „бомба“! Како што објави денеска шпанскиот весник AS, 39-годишниот Луис

ФОТО | Пристигна со едно, а си замина со друго Ферари! Златан Ибрахимовиќ се пофали со новиот…

Златан Ибрахимовиќ има ново лимено милениче. Тој и неговата партнерка Хелена Сегер го обновија возниот парк. Италијанските и англиските медиуми пренесуваат дека славниот напаѓач на Милан посетил дилер на луксузни автомобили. Интересно е

Како Порше и Ферари ја поништија историската одлука на Европската унија ?!

„Компромисот на институциите на ЕУ за постепено укинување на моторите со внатрешно согорување за нови автомобили и комбиња до 2035 година треба да се промени“, порача Томас Шмит, министер во германската покраина Саксонија и прв човек на