Активен Таг

Флорентино Перез

“ФУДБАЛСКА ПОБЕДА! МОНОПОЛОТ ЗАВРШИ!“ – Флорентино Перез се радува по шокантната одлука која…

Претседателот на Реал Мадрид и прв прв човек на Суперлигата, Флорентино Перез, по одлуката на Европскиот суд на правдата изјави дека ова е голем ден за историјата на фудбалот и порача дека европскиот фудбал повеќе нема да биде „монопол".

Ерлинг Халанд и Килијан Мбапе се невозможна мисија, но Реал Мадрид има и план “Ц“: Флорентино Перез…

Реал Мадрид сè уште бара наследник за Карим Бензема. На сите им е јасно дека Хоселу е само привремено „противпожарно“ решение, додека Винисиус Јуниор и Родриго не се класични „деветки“. Килијан Мбапе е големата желба на претседателот на

Најголемиот кандидат за клупата на Реал Мадрид проговори: “Септември сме, ќе видиме што ќе се…

Карло Анчелоти ја завршува последната година од договорот со Реал Мадрид, а се по извесно е дека нема да биде продолжен и дека на лето ќе ја преземе бразилската репрезентација, па врвниот клуб од „Сантиаго Бернабеу“ веќе ја одреди

ФЛОРЕНТИНО ПЕРЕЗ ИЗБРА ЗАМЕНА ЗА КАРЛО АНЧЕЛОТИ – Легендата на Премиер Лигата ќе седне на…

Флорентино Перез веќе најде замена за Карло Анчелоти, тврди Radio Marca. Веќе некое време е јасно дека ова е последна сезона на Италијанецот на клупата на Реал Мадрид. Беше најавено дека Карло Анчелоти би можел да ја преземе бразилската

Флорентино Перез го избра новиот тренер на Реал Мадрид – Карло Анчелоти ќе го наследи легенда…

Флорентино Перез најде наследник на Карло Анчелоти. Според тврдењата на германскиот весник Bild, откако на Италијанецот следното лето му истекува договорот со Реал Мадрид - а потоа наводно го чека бразилската клупа - „Кралскиот клуб“ ќе го

Душан Влаховиќ доаѓа во Реал Мадрид !? Договорена кобната средба Флорентино Перез и Крало Анчелоти:…

Флорентино Перез (76 г.) следната недела ќе се сретне со Карло Анчелоти (69 г.) за да ја испланира претстојната сезона, пренесува шпанскиот весник AS. Претседателот на Реал Мадрид сака од прва рака да знае што го загрижува тренерот чиј