Активен Таг

Хана Маљар

Украинците штотуку се пофалија дека освоиле уште едно важно стратешко место: “Имаме многу добри…

Украинските сили го ослободија селото Андриевка во источна Украина, соопшти денес заменик-министерката за одбрана на Украина, Хана Маљар. Во извештајот за ситуацијата на теренот, Хана Маљар вели дека главните битки продолжуваат во

УКРАИНЦИТЕ ГО ОСВОИЈА НАЈГОЛЕМИОТ ‘ТРОФЕЈ’ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДВА МЕСЕЦИ – Тие се на…

„Украинските сили се зацврстија на периферијата на Урожајне откако ја вратија населбата во областа Доњецк од руските сили“, изјави заменик-министерката за одбрана на Украина. Хана Маљар во средата наутро во објава на социјалната мрежа

Официјален Киев потврди: “Ослабнаа борбите во Бахмут, но гранатирањето во областа несмалено…

„Борбите во Бахмут ослабнаа, но гранатирањето продолжува во областа“, соопшти денеска заменик-министерката за одбрана на Украина Хана Маљар. Таа, на социјалната мрежа Телеграм, напиша дека украинските војници држат мало упориште на работ