Активен Таг

Хари Кејн

ОВА ЌЕ БИДЕ НАЈСКАПИОТ ТРАНСФЕР ВО ПРЕМЕР ЛИГАТА !? Манчестер Јунајтед во своите редови сака да го…

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, ова лето би можел да се пресели во Манчестер Jунајтед, тврдат тамошните медиуми. Манчестер го избра 29-годишниот напаѓач како приоритетна цел за летниот преоден рок. Подготвени се да му понудат на Кејн