Активен Таг

Холандија

КОНЕЧНО ЈА ПРИЗНА ВИНАТА – Фудбалер од Холандија пијан возел 200 км/ч. и усмртил 4-годишно…

На холандскиот фудбалер Раиј Влоет му се заканува затворска казна од три и пол години откако призна дека возел под дејство на алкохол кога предизвикал сообраќајна несреќа во која животот го загуби четиригодишно момче. Влоет пред судот

КОЈ Е АЛБАНСКИОТ ‘КРАЛ НА КОКАИНОТ’ !? Откриени досега непознати детали за Балканската…

Во популарен ресторан во пристаништето Гвајакил во Еквадор, еден од најопасните градови во светот, помошникот главен-уредник на Daily Mail, Стивен Рајт, се сретна со член на улична банда која соработувала со Албанци и е од дел од

БЕЗБЕДНОСНИ МЕРКИ – Брисел има сериозна и голема стратегија со која ќе ги ‘уништи’…

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан неодамна изјави дека е неопходно да се зајакне европската одбранбена димензија. Европската унија го прави тоа, но без Орбан, затоа што, Унгарија нема море и нема морнарица. Во петокот Европската

Се гради нов европски мега-бордел, локацијата ги запрепасти сите: “ОВА НЕМА СМИСЛА!“

Европската агенција за лекови (ЕМА) не е задоволна од планот што го разгледува градот Амстердам за формирање нов „еротски центар“ во близина на нивното седиште, соопшти во вторникот регулаторот за лекови. Со години, Амстердам