Активен Таг

Христијан Мицкоски

Христијан Мицкоски: “Влада без ДУИ, а уставните амандмани да бидат ефективни кога Македонија ќе…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Кочани повтори дека нивниот услов за да евентуално да гласаат за уставните амандмани би бил влада без ДУИ до избори и уставните амандмани да станат ефективни тогаш кога земјава ќе стане

Премиерот Димитар Ковачевски по средбата со Христијан Мицкоски: “На лидерската средба слушнавме дека…

„Ваков демократски дијалог треба да има на сите нивоа. Добро е што ставот утрово искажан од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски практично е променет и различен од ова што го слушнав на денешната средба, а тоа е дека ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ ВЛЕГУВА ВО ВЛАДА СО СДСМ !? Христијан Мицкоски по средбата со Димитар Ковачевски: “Не…

„ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да влезе во влада со СДСМ и со останатите политички партии, но без учество на ДУИ во таа Влада“, изјави денес претседателот на партијата Христијан Мицкоски по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, на

Започна тет-а-тет средбата помеѓу Димитар Ковачевски и Христијан Мицковски – премиерот за…

Премиерот Димитар Ковачевски на лидерската средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски доаѓа со план и три конкретни предлози, брифираат владини извори за МИА. На средбата во Клубот на пратеници предвидено е тема на разговор на

ФОТО | Започна лидерската средба – Димитар Ковачевски и Христијан Мицкоски седнаа на иста маса…

Во Клубот на пратеници започна лидерската средба меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Предвидено е тема на разговор на средбата да бидат одлуките што треба да се

Тет-а-тет средба на Димитар Ковачевски и Христијан Мицковски денес во Клубот на пратеници –…

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Клубот на пратениците ќе одржат тет-а-тет средба на која ќе се разговара за иднината на земјата во контекст на евроинтеграциите условени со уставни измени и

Христијан Мицкоски на средба со ММФ: “Македонската економија треба да се отвори за инвестиции и…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, потпретседателката Гордана Димитриеска Кочоска и членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Маја Кадиевска Војновиќ и Трајко Славевски денеска имаа средба со Жак Миниан, шеф на мисијата на ММФ за Северна

Христијан Мицкоски најавува техничка Влада и тврди: “Цело ВМРО-ДПМНЕ е на бродот кон ЕУ, било и ќе…

„Цело ВМРО - ДПМНЕ е на бродот кон ЕУ, било и ќе остане на тој брод“. Вака денеска одговори на новинарско прашање, претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Кавадарци.   „Мене ме загрижува дел од раководството на СДСМ, заедно

Христијан Мицкоски тврди: “Проектите во Кавадарци ја заокружуваат целината на предизборните…

Морам да сумирам дека сите овие проекти коишто се сработени овдека во Кавадарци, кои се отпочнати со работа и коишто треба да се завршат, ја заокружуваат целината на предизборните ветувања, што беа дадени за време на кампањата во

Честитка по повод 23. Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан…

Во свое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите припадници на влашката етничка заедница Ви го честитам 23 Мај - Националниот ден на Власите и Ви посакувам добро здравје, многу љубов и многу среќа во Вашите семејства. На денот на