Активен Таг

Јужна Кореја

ГОЛЕМИ ТЕНЗИИ НА ПОЛУОСТРОВОТ – Северна Кореја: “Дури 800.000 граѓани потпишаа дека се…

Северна Кореја тврди дека околу 800.000 нејзини граѓани доброволно се приклучиле на армијата за да се борат против Соединетите Американски Држави (САД), објави во петокот државната телевизија. „Само во петокот, околу 800.000 студенти и

Сестрата на Ким Џонг-ун се закани на Вашингтон и Сеул: “Секој обид за соборување севернокорејски…

Пјонгјанг денес соопшти дека секој обид за соборување на севернокорејски ракетен тест ќе значи објавување војна, со обвинување дека заедничките маневри на армиите на Ссоединетите Американски Држави (САД) и Јужна Кореја придонесуваат за