Активен Таг

љубов

Џенифер Лопез отворено за нејзиниот живот: “Никогаш не планирав повторно да бидам со Бен…“

Џенифер Лопез вели дека никогаш не планирала да се врати со Бен Афлек по нивната неуспешна свршувачка во 2004 година. За време на гостувањето во австралиското „Kyle and Jackie O Radio Show“ во четвртокот, 54-годишната

ФОТО | Шакира е повторно заљубена ? По брачниот бродолом, среќата ја нашла во рацете на поранешен…

Колумбиската пејачка Шакира (47 г.) наводно е во врска со пензионираниот американски спортист Џулијан Еделман (37 г.), пишува The Sun. Гласините дека пејачката и поранешниот спортист биле во врска започнаа кога Шакира објави серија

ФОТО | Со Владимир Путин повеќе не го дели ниту истото презиме: Ова е новиот 20 години помлад сопруг…

Порано живеела во Санкт Петербург и Москва, а сега живее во Бијариц - монденско одморалиште на француската ривиера. Таа беше во брак со претседателот на Русија, Владимир Путин, 30 години, во кои добија две ќерки, а потоа се се промени.

Долго се криеја, а сега е официјално потврдено – Ким Кардашијан има ново момче: “Сака да ја…

Ким Кардашијан и НФЛ ѕвездата Одел Бекам Џуниор се во сериозна врска, тврди близок извор за Daily Mail, објаснувајќи дека парот се обидел да ја задржи својата романса тајно поради почит кон неговиот син, но и да избегне реакција од

ФОТО | Познатата пејачка со албански корени фатена во страстен бакнеж со нејзиното ново момче:…

Дуа Липа веќе некое време не го крие своето ново момче Калум Тарнер и секој слободен момент го користи за да го помине со него. Овој пат тие беа фатени како уживаат во љубовно патување во Беверли Хилс, пишува Daily Mail. Двојката не се

Се шират “бизарни“ теории дека Луис Хамилтон и Том Брејди ја делат една од најубавите жени во…

За наводниот љубовен триаголник помеѓу Ф1 возачот Луис Хамилтон, НФЛ легендата Том Брејди и моделот Ирина Шајк се пишува наголемо, а тие двајца, освен што го делат Ирина Шајк според озборувања, делат и иста зграда на живеење. Луис Хамилтон

ВИДЕО | Еден знак јасно покажува дека вашата врска умира: Брачен советник тврди дека ова е сигнал…

Брачниот советник Рик Нетшиозви откри дека постои јасен знак дека искрата во врската или бракот почнува да изумира. Тој вели дека паровите кои престануваат да се допираат сигурно ќе раскинат на крајот. „Еден од сигурните знаци за

ВИДЕО | Еден од најпознатите фудбалери на денешницата се ожени со многу помлада девојка: Садио Мане…

Познатиот сенегалски фудбалер Садио Мане на 7. јануари се ожени со својата избраничка Аиша Тамба. Поранешниот ас на Ливерпул во последните месеци радикално го промени својот живот. Прво замина во Саудиска Арабија каде му стана соиграч

Никол Кидман откри како страдала по разводот со Том Круз: “Освоив Оскар, а бев сосема сама и немав…

Холивудската актерка Никол Кидман (56 г.) се присети на горчливо-слаткиот момент кога освои Оскар во 2003 година, по разводот со славниот, Том Круз (61 г.). Австралиската актерка го освои својот прв Оскар за улогата на Вирџинија Вулф во

ВИДЕО | Јавноста мислеше дека нивната врска е лага, но овој момент го докажа спротивното: Камерите…

Младиот актер Тимоти Шаламет во неделата ја донесе својата девојка, ријалити-ѕвездата и претприемач Кајли Џенер, како придружничка за време на церемонијата на доделување на наградите „Golden Globes“ за 2024 година, а за време на вечерата