Активен Таг

Џо Бајден

Џо Бајден ѝ го честита на Вјоса Османи на Денот на независноста на Косово: “САД и Косово споделуваат…

Претседателот на САД, Џо Бајден, испрати писмо до претседателката на Косово, Вјоса Османи, со честитки по повод 16-годишнината од независноста на Косово. Во писмото, кое преку соопштение за медиумите го пренесе Кабинетот на Вјоса

Владимир Путин директно беше прашан кој би сакал да биде новиот претседател на САД: Неговиот одговор…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, во средата изјави дека неговиот американски колега Џо Бајден е „попредвидлив“ за Москва од неговиот ривал Доналд Трамп, но дека Русија е подготвена да „соработува“ со победникот на претседателските

Џо Бајден веќе нема трпение за Бенјамин Нетанјаху: Вулгарните зборови со кои го опишува во…

Џо Бајден има се помалку трпение за Бенјамин Нетанјаху и неговата воена операција во Појасот Газа, а зад затворени врати го изразил својот презир кон премиерот на Израел, дознава NBC. Претседателот на САД го повика Израел да се согласи

ФОТО | “ИСТО КАКО ШТО ПЛАНИРАВМЕ“ – Џо Бајден се огласи на социјалната мрежа Х (Твитер) со…

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден, се појави на социјалната мрежа Х (Твитер) со малку чудна објава. Имено, тој објави фотографија на која од очите му излегуваат црвени ласери, а во описот на објавата

ВИДЕО | Џо Бајден повторно се “прослави“ со нов гаф: Го помеша претседателот на Мексико со…

Администрацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, ги појасни изјавите искажани од првиот човек на Белата куќа, кој направи уште еден гаф и еден од странските лидери го нарече „претседател на Мексико“ во контекст на конфликтот во Појасот

Соединетите Американски Држави поделени по нападот врз иранските цели – претседателот на…

„Денеска започнува првата фаза од нашата одмазда за тројцата изгубени американски животи. Оваа интервенција служи и како порака до сите непријатели на САД: Ако намерно повредите американски државјанин, можете да го очекувате нашиот остар

“ОВА Е САМО ПОЧЕТОК“ – Џо Бајден му се обрати на светот и им се закани на непријателите: “Ако…

Соединетите Американски Држави (САД) извршија серија воздушни напади во Ирак и Сирија во текот на ноќта (петок) против повеќе од 85 цели поврзани со иранскиот корпус на револуционерната гарда (ИРГЦ) и проиранските милиции, соопшти

НЕВИДЕН КОНФЛИКТ ВО САД – Се тресат темелите на целата нација: Тексас се заканува со…

Во моментов Соединетите Американски Држави (САД) се соочуваат со сериозна уставна криза, а центарот на конфликтот е поставен на границата меѓу државата Тексас и Мексико. Гувернерот на Тексас, републиканецот Грег Абот, реши да постави

Тексас му се закани на претседателот на САД: “Ако Џо Бајден донесе војници, ќе одговориме со сила!“

Полковникот на гувернерот на Тексас, Ден Патрик вели дека администрацијата на Џо Бајден ќе направи грешка ако се соочи со членовите на Националната гарда на Тексас и другите државни единици. Стравувањата од конфликт и тензии меѓу

ЏО БАЈДЕН МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ ПОДОЛГО ОД ДОНАЛД ТРАМП !? Експертите анализираа се, ова се причините кои…

Никогаш нема да бидам стар. За мене, возраста е секогаш петнаесет години постара од мене, наводно рекол Бернард Барух (1870-1965), американски финансиер и економски советник на американските претседатели Вудро Вилсон и Френклин Д. Рузвелт,