Активен Таг

Ковид-19

Добри вести од СЗО: Трета недела по ред се намалува бројот на заразени и смртни случаи од Ковид-19

Бројот на нови случаи на заразени со коронавирусот во светот е намален за 21 отсто во изминатата недела, односно трета седмица по ред, соопшти Светската здравствена организација. Во својот неделен извештај, СЗО наведе дека минатата