Аеродромот во Хамбург затворен: Маж упаднал на пистата, пукал во воздух

Вооружен маж денеска влетал со возило на аеродромот во Хамбург, по што аеродромот бил затворен, објави Die Welt.

Човекот бил застрелан двапати во воздух, пишува Die Welt, повикувајќи се на портпарол на полицијата. Неговата сопруга претходно стапила во контакт со полиција за можното киднапирање на детето.

Sueddeutsche Zeitung објави дека инцидентот се случил околу 20 часот. Во автомобилот може да има две деца, пишува порталот повикувајќи се на полициски службеник.