Во јавноста се претставува како Тони, но тоа не е неговото име: Еве кое е вистинското име на поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ

Пејачката Драгана Мирковиќ неодамна објави дека се разведува од бизнисменот Тони Бијелиќ по 24 години брак.

Иако нивната врска со години е под будното око на јавноста, малкумина знаат дека вистинското име на сопругот на Драгана всушност не е Тони туку Антоније Бијелиќ.

Тој со години успешно се занимава со бизнис во Австрија, каде што е роден, додека неговото семејство е по потекло од Хрватска и Босна и Херцеговина.

Да потсетиме, Драгана и Тони од бракот имаат две деца Марко и Мануела, а по кризата која, како што изјави пејачката, траела речиси три години, решиле да му стават точка на заедничкиот живот.

– Со голема тага морам да ве информирам дека поднесов барање за развод. Мојот однос со Тони одамна не е како што беше, а последните три години практично водиме одвоени животи и не живееме под ист покрив. И покрај сите непомирливи разлики, за доброто на моето семејство и затоа што така бев воспитан, направив се за да ја спасам заедницата што некогаш ја имавме. Но, со текот на времето тој јаз стана поголем и сфатив дека повеќе им нанесуваме штета на нашите најблиски со тоа што насилно остануваме во нешто што долго време не функционира, отколку со ставање крај на нашиот брак – изјавила Драгана во изјава и додаде:

– Сигурно останувам доследен на моите принципи, на мојот начин на живот, исто како што останувам верен на семејството и на мојата публика и секогаш ќе имам почит кон Тони како татко на моите деца и некој со кој поминав многу убави години.