„Главата покриена а доле гола!” Во новиот спот на Карлеуша долета Канје Вест – гори интернетот поради овие сцени! (фото/видео)

Јелена Карлеуша веќе подолго време го најавуваше својот нов албум наречен „Алфа“, а официјално излезе денес.

Многумина не и’ поверуваа, бидејќи изминативе неколку години зборуваше за нови песни, но не ги објави 10 години. Јелена докажа дека овојпат е повеќе од сериозна, па прво се појави на билбордите низ Белград, а сега и официјално ја објави првата песна наречена „Karlybi*ch“.

Новиот спот на Јелена е исполнет со бројни сцени, а таа од минута во минута ги менуваше аутфитите и фризурите. Сепак, она што критичарите веќе го забележаа е дека во неколку наврати „повеќе ја покривала главата отколку телото“, а нејзиното ново видео веќе предизвика лавина од коментари.

Во спотот се појавуваат и познати фаци – Милица Павловиќ, Девито, но и раперот Канје Вест!