ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА – На 28-годишна возраст ненадејно почина братот на позната актерка

0

Младиот уметник првично тргнал по стапките на својата постара сестра и се обидел во актерството пред да се занимава со сликарство.

Братот на американската актерка Хајден Панетиер, Јансен Панетиер, почина на 28-годишна возраст, пишува TMZ .

Извор близок до семејството рече дека уметникот и дизајнер, чие уметничко име беше Ране , починал за време на викендот во Њујорк. Полицијата наводно добила повик во неделата вечерта околу 17 часот и 30 минути, а други детали се уште не се познати. Причината за смртта не е утврдена.

Само неколку дена пред неговата смрт, Јансен објави фотографија на Инстаграм на која неговата девојка Кетрин Мичи позира пред неговата слика.

Се чини дека Јансен бил близок со својата 33-годишна сестра судејќи по објавувањето на заедничката фотографија на која таа му ја шиша косата додека двајцата позираат насмеани.

-Ова не е првата фризура која се обиде да ми ја направи, додаде тој со црно-бела фотографија.

Младиот уметник првично тргна по стапките на својата постара сестра и се испроба во актерството пред да се занимава со сликање.

Тој играше улога во филмовите „Дури и Стивенс“, „Блу индиции“, „Роботи“, „Ледено доба: Мелдаун“ и „Последниот ден од летото“. Тој глумеше со својата сестра во филмовите „Tiger Cruise“, „Racing Stripes“ и „The Forger“. Со текот на времето почна да глуми во помали улоги, а се појави и во една епизода од серијата „The Walking Dead“.

– Почивај во мир Јансен. Ти ми беше толку драг пријател и многу сум благодарен за сите спомени што ги имавме кога бевме мали. На сите ќе им недостигате засекогаш, прочитајте една порака меѓу другите на неговиот Инстаграм профил.