Гостите јадеа суши поставено на тело од гола жена: Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан ја шокира јавноста со фотографите од забавата (фото)

Роденденската забава на контроверзниот рапер Канје Вест беше бизарна во најблага смисла на зборот.

Имено, сите осудија еден многу необичен настан кој ја одбележа оваа забава, а тоа беше моментот кога се сервираше суши на тело на гола жена.

„Да се ​​третира жената како чинија е мизогинија“, беше највпечатлив коментар на Твитер.

„Секој ден е сè почудeн и почуден“, беа само дел од коментарите посветени на познатиот рапер, кој сега сите мислат дека тоа е мизогинист по овој потег.

На оваа бизарна роденденска прослава била и ќерката на Канје Вест и Ким Кардашијан, Нор Вест (9), а раперот има уште три деца со Ким, со која се разведе во 2022 година, осум години по венчавката.

Во еден момент беше забележана и неговата мала ќерка како зема суши, но не од гола жена, туку од чинија.