Го погребала сопругот а потоа дознала дека е жив: Ја лажирал смртта за да биде со љубовницата – Еве како го разоткрила (ВИДЕО)

0

Ако не сте знаеле, постојат мажи кои ја лажираат својата смрт за да започнат нов живот. Анеса Роси, која ја сподели својата приказна на TikTok, го доживеа ова на своја кожа од нејзиниот сопруг.

Анеса била шокирана, засрамена, зачудена, лута и вознемирена кога дознала дека нејзиниот сопруг се преправал дека е мртов.

Роси ја сподели својата приказна во видеа на TikTok, велејќи дека била контактирана од полицијата во Мајами и ѝ кажале дека нејзиниот сопруг извршил самоубиство и дека го пронашле неговото тело. Таа потоа го раскажала разговорот меѓу неа и членовите на неговото семејство во врска со загубата.

Според она што Рози го раскажа разговорот, јасно е дека не била премногу блиска со сопругот, но и со неговото семејство.

Според неа, семејството ја замолило да не доаѓа на погребот бидејќи нејзината површна врска со нив ќе го направи погребот премногу трауматичен за семејството.

Без оглед на тоа, Роси продолжила да помага во организирањето на погребот и да го плати, верувајќи дека нејзиниот сопруг си го одзел животот на 22 јануари 2023 година.

Сепак, нејзиниот сопруг ја лажирал својата смрт, и цело време живеел со својата љубовница, а Рози дознала за тоа во коментарите под видеото каде зборувала за неговиот погреб. Под видеото добила порака од лице кое го познава нејзиниот сопруг.

Отворајќи ја пораката, таа рече дека дознала дека нејзиниот сопруг е жив и здрав, живеејќи во Мексико со жена за која тврди дека му била љубовница во последните шест години.

Тоа обвинување предизвика бура од повратни информации. Повеќето од луѓето кои коментираа ја советуваа сопругата да го тужи нејзиниот сопруг за емоционална штета, додека други очигледно се сомневаа во валидноста на нејзината приказна и се прашуваа како е можно таа да не отиде на погребот на нејзиниот сопруг?

Многу луѓе беа скептични околу тоа дали Роси навистина била информирана дека нејзиниот сопруг починал. Луѓето сакале да ја видат преписката меѓу неговото семејство и неа, но таа во друго видео објаснила дека комуникацијата била вербална.

Луѓето на TikTok сè уште не и’ веруваа, а потоа се огласи нејзиниот „покоен“ сопруг кога објави видео во кое ја обвинува дека лаже.

Сепак, Роси објави уште едно видео во кое повторно објаснува како ја измамиле и ставила точка на оваа приказна, пренесува YourTango.