Двејн Џонсон покажа како ќерките го „средиле“: Еден час го бришам карминот од лицето (ВИДЕО)

Американскиот актер Двејн Џонсон, популарниот The Rock, на Инстаграм покажа makeover на која го подложиле неговите ќерки, што го принудило да ја откаже средбата со Зум.

Имено, The Rock на својот Инстаграм профил сподели видео на кое може да се види со главата обоена во розова боја и исцртани мустаќи.

Насловувајќи го видеото, тој сподели фрагмент од разговорот со своите ќерки: „„Тато, може ли да направиме makeovеr?“, „Не душо, тато има состанок за Зум за 10 минути“. „Те молам, ќе биде. брзо!“, „Добро, но направете го тоа брзо, но само средете ми ги ноктите и направете ме да изгледам згодно““.

После тоа следеше преуредувањето: „Состанокот за зумирање е откажан. Моите две торнада неконтролирано се смеат без никаква милосрдна пресуда. Поминувам еден час обидувајќи се да го избришам карминот од главата и лицето – не знам – ова с*ање остава дамки на мојата кожа“.

И покрај урнебесниот резултат од дотерувањето и борбата со вадењето на карминот, Џонсон нагласува колку е важен овој пат: „Ќе дојде време кога ваквите работи нема да им бидат важни, а додека им е важно – јас сум тука. “

Во урнебесниот клип се слушаат девојките на Двејн како му велат дека е девојче откако му ја прекриле главата со розов кармин.