Две деца меѓу 25-те повредени во бомбашкиот напад на Украинците! Ракетата ја промаши целта и погоди цивилни објекти (ВИДЕО)

0

Руските власти соопштија дека во украинскиот напад се повредени 25 лица.

Оштетени се станбени згради, болница и градинка, а како што се наведува, во нападот биле употребени и американски проектили.

Погледнете повеќе за ова во видеото подолу: