Диета со која можете да загубите седум килограми за седум дена – краставица диетата е апсолутен хит: Еве што се треба да направете!

Сигурно се борите да одржите здрава рутина во текот на летото, бидејќи иако има многу здрава храна на располагање, премногу е топло и мразиме да подготвуваме и готвиме во кујна на „милион“ степени.

Овој план на исхрана ќе ви помогне да се ослободите од вишокот токсини од вашето тело и да ви обезбеди доволно хранливи материи за се што ви треба.

Краставицата е моќен диуретик и ќе ви помогне да го исфрлите вишокот вода од вашето тело покрај токсините. А луѓето велат дека со оваа диета, краставицата ви помага да изгубите до седум килограми за само една недела.

Слабеење, Диета, Килограми, Вага
Илустрација

План за исхрана со краставици:

Појадок: чинија салата од краставици и две варени јајца.

Ужина: Едно јаболко или праска и пет сливи.

Ручек: Чаша салата од краставици и парче тост.

Ужина: Шејк од краставици.

Вечера: 300 грама од било кое овошје.

Салатата од краставици треба да изгледа вака:

  • 400 грама краставица
  • 200 милилитри јогурт или кисело млеко
  • Кромид
  • Малку сол
Краставица
Илустрација

Шејкот од краставици се подготвува вака: Во блендер ставете една краставица, едно јаболко и една рака спанаќ и веднаш го пиете.

Секако, како и пред секоја друга диета, секогаш треба да се консултирате со доктор пред да ја започнете оваа!