Драгана Мирковиќ фатена на улица без “трошка” шминка: Еве што правеше откако поднесе барање за развод

Пејачката цело време разговараше на телефон со некого.

Балканската ѕвезда Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ се разведуваат по 24 години брак, а по тој повод пејачката објави изјава и после тоа ретко се огласиваше.

Меѓутоа, непосредно пред да излезе веста за нивното раскинување, екипата на „Папарацо лов“ ја снимила Драгана во Белград во опуштено и лежерно издание, без шминка, во друштво на непозната девојка.

Драгана цело време била на телефон, додека тие стоеле пред една зграда во главниот град. Била облечена во дебела јакна, од која тешко можело да се препознае дека е музичка ѕвезда, а косата си ја врзала во пунџа.

Со оглед на тоа што е секогаш дотерана, дополнително придонесе и тоа што не се шминкаше, па многумина истакнаа дека не можеле да ја препознаат.

Да потсетиме, Драгана е пејачка која секогаш ја истакнува искреноста, па тоа го направи и овој пат.

Како што вели, никогаш не била будала затоа што е невозможно да ги лаже луѓето четири децении колку што е на сцената.

-Не можете да лажете и да ги лажете луѓето 40 години. Па ќе ти избегаше некоја грешка, луѓето ќе сфатат дека сум будала. Затоа сум искрена. И јас си создавам проблем со мојата искреност. Најискрено – рече Драгана.

-Кога си искрен, не можеш да се плеткаш. Ако лажете, ќе заборавате што сте излажале, а ако сте искрени, не можете да погрешите. Секогаш ја кажуваш вистината и тоа воопшто не е проблем. Сакала или не, јас сум таква. Не можам да се променам – додала пејачката која, како што наведува, плаче одвреме-навреме поради приказните што ја следат.

-Моите зборови често се злоупотребуваат. Простувам, плачам поради многу лаги… Ме боли кога некој ќе ме лаже. Сè што ме повреди ги наведуваше луѓето да кажат дека сум добар човек, дека сум хуман човек, дека сум цврсто на земја. Никогаш не сум се нарекувала ѕвезда, ми веруваш ли? – призна Драгана Мирковиќ за „24 часа.хр“.

Драгана престојувала во замокот во Виена, додека нејзиниот сопруг си изградил вила во близина на Опатија, која изгледа неверојатно.

Инаку, пејачката на 26 март и официјално потврди дека се разведува, но со месеци порано во нејзината и околината на Тони месеци почнаа да се шират информации за кризата во нивниот брак.