ЕДЕН ДЕТАЛ ЗА ЧАРЛС СИТЕ ГИ ТЕРА ДА МИСЛАТ ДЕКА Е БОЛЕН: Кралот се шегува за себе и ги нарекува КОЛБАСИ а еве ја ВИСТИНАТА (ФОТО)

0

Кралот Чарлс загрижи многу обожаватели со изгледот на неговите прсти , а тој на нив се пошегува.

Во своите мемоари „Spare“, принцот Хари напишал за хроничната болка во вратот и грбот на кралот Чарлс, што делумно ги припишува на старите повреди на спортот поло на неговиот татко.

Но, жестоките кралски чувари можеби се загрижени за уште еден потенцијален здравствен проблем за кој кралот претходно се шегуваше, неговите отечени прсти.

Самиот крал ги нарекол како негови „колбасни прсти“ во писмото што му го напишал на пријател додека го опишувал својот новороден син, принцот Вилијам. „Не можам да ви кажам колку сум возбуден и горд. Тој навистина изгледа изненадувачки привлечно и има прсти од колбас како моите“, напиша тој, како што е цитиран во Чарлс, човекот кој би бил крал на Хауард Хоџсон.

Дебатата околу „колбасните прсти“ на Чарлс беше широко распространета на социјалните мрежи, а во еден момент тие беа седми најпребарувани термини на Гугл во Обединетото Кралство. Во септември минатата година Чарлс беше фотографиран со многу отечени прсти, а многумина се прашуваа што може да биде проблемот.

Имено, рацете на идниот крал се вакви по долги периоди поминати во летање или патување во жешки земји. Докторот потоа објасни дека се работи за болест на едем, состојба во која телото почнува да задржува течност во екстремитетите, најчесто во нозете и зглобовите, но и во прстите, што предизвикува отоци.

Додека монархот страдаше од оваа болест со години, дискусијата за ова прашање стана пораспространета кога тој се искачи на тронот по смртта на кралицата Елизабета Втора.

Инаку, кралското семејство од мали нозе има големи раце, особина за која кралицата напишала во писмото до својот учител по музика по раѓањето на Чарлс.

Таа напиша: „Бебето е многу драго и ние сме многу горди на него. Има интересен пар раце за бебе.

Тие се прилично големи, но со убави долги прсти кои не се како моите, а секако различни од оние на татко ми. Ќе биде интересно да се види што ќе биде со тоа“.

Иако кралските фанови изразија загриженост поради изгледот на рацете на кралот, тој не ја потврди причината за отокот.