“Косово е Србија!” – Полјаците развија транспарент кој го обиколи светот (ФОТО)

Интересен детал беше виден на натпреварот во Полска.

Имено, навивачите на полскиот прволигаш Јагелонија раширија транспарент на кој се споменуваат Србија и Косово.

На транспарентот има исцртана територија на Косово и Метохија во боите на српското знаме, со натпис: “Косово е Србија”.

Јагелонија е клуб кој се бори за опстанок во Екстракласа, највисокото ниво на полскиот фудбал.