„МОЖАМ ДА УМРАМ ЗА ДВЕ МИНУТИ“ Милиќ Вукашиновиќ мора да оди на ИТНА ОПЕРАЦИЈА откако е хоспитализиран

Поранешниот тапанар на „Бијело Дугме“, Милиќ Вукашиновиќ , поради болките кои ги трпи веќе две недели, заврши во Ургентниот центар.

Милиќ открил дека морал да оди на итна операција на аневризма, за да спречи катастрофален исход.

-Имам проблеми со вените на нозете, во левата нога, таму е 15 дена, па дојдов да видам што е и да го решам. Едната вена ми се прошири и ме притискаше на нервите, сега бев на скенерот, морам да оперирам – рекол тој.

– Мислев дека е тврдо ткиво, но тоа е аневризма. Безбедно е за операција, тој доктор што ми го гледаше ултразвукот ми рече дека морам итно да се оперирам, ако пукне таа аневризма ќе умрам за две минути – изјави Милиќ за Република.

Да потсетиме, по објавувањето на веста дека музичарот завршил во Ургентниот центар, се огласи неговата сопруга.

– Знаете дека Милиќ е добро, но аневризмата е темпирана бомба, никогаш не се знае со неа. Затоа го прекинавме одморот. Да не паничиме, се ќе биде во ред – изјави таа за Блиц.