Невреме на Родос, торнадо корнеше дрвја

Невреме проследено со град, силен ветар и торнадо утрово го погоди грчкиот остров Родос. Поради високото ниво на вода, дел од жителите останаа заробени во нивните автомобили.

Торнадото направи штети од областа Калитеа до Зефирос. Засега нема информации за повредени или загинати луѓе.