НЕНАДЕЈНА СМРТ – Трагедија на аеродром: Млада албанска стјуардеса (24) починала веднаш по слетувањето на авионот

0

24-годишна стјуардеса неочекувано почина од „синдром на ненадејна смрт на возрасни“ откако авионот слета на аеродромот Стенстед, се наведува во истрагата.

Грета Дирмиши била вработен во Ер Албанија и на 21 декември патувала од Тирана, Албанија за Есекс, Англија, кога ненадејно колабира и почина.

И била пружена прва помош и се обиделе да ја оживеат, но немало начин да ја спасат – болничарите можеле само да констатираат смрт.

Синдромот на ненадејна смрт на возрасни е ненадејна и неочекувана смрт од срцев удар за која не може да се најде причината.