Никогаш поубавата Јелена Розга го освои Белград, српските медиуми ја нарекоа кралица (ФОТО)

Јелена Розга блесна на доделувањето на музичките награди во Белград.

Јелена Розга е една од главните ѕвезди на овогодинешното издание на регионалната церемонија на музички награди во Белград , каде пристигна во едно од своите најсекси изданија.

45-годишната Јелена блесна во гламурозен црн фустан со гол грб и шлицови во кој позираше пред фотографите, а локалните медиуми и дадоа прекар на кралица.

„Со големо нетрпение очекувам повторно да присуствувам на MAC оваа година, церемонија која според сите критериуми може да се натпреварува со најголемите светски музички настани. Имав чест да настапам на првите две изданија, кога ги претставив моите песни „Моје пролеќе“ и „Свето писмо“, и среќна сум што оваа година, на 25 јануари, ќе ја делам сцената со моите драги колеги“, рече Јелена пред наградата.

Во улога на водителска двојка на првата вечер од настанот беа две познати регионални имиња – Јелена Гавриловиќ и Тончи Хуљиќ, кои ја водат публиката во Штарк Арената, а гледачите пред ТВ екранот преку мулти -часовна церемонија на доделување награди и врвни изведби.

Најголемиот регионален музички настан, церемонијата на музички награди (MAC), организирана од Sky Music на крајот на јануари 2023 година, го собира кремот на регионалната музичка сцена на едно место. Дводневната церемонија на доделување се одржа на 25 и 26 јануари 2023 година во белградската Штарк Арена.

Своето учество на овогодинешното учество го потврдија Јелена Розга, Контракт и Земја грова, Рибља чорба, Емина Јаховиќ, Ацо Пејовиќ, Саша Матиќ, Халид Бешлиќ, Лексингтон бенд, Петар Грашо, Сара Јо, Тончи Хуљиќ, Каролина Гочева, Џокер аут. бенд, Војаџ, Нучи, Теодора, Црни Церак, Лацку, Николија, Девито, Цоби, Милица Павловиќ, Зера, Сергеј Пајиќ, Сајфер, Махрина, Амна, Мими Мерцедез, Албино, Вераја и 2Бона.