Пике на Твитер се расправаше со новинар кој ја поддржува Шакира

0

Откако Шакира објави песна во која алудира на изневерувањето на нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике, поранешниот фудбалер не престанува да реагира на прозивката.

Овој пат на Пике му пречеше новинарот Жорди Мартин, кој откри некои детали од неговиот живот и отворено ја поддржа Шакира.

„Мојот најдобар пријател ме гледа“, напиша тој на Твитер.

Новинарот сподели скриншот од приказната на Инстаграм каде што ги сподели своите написи за Жерар и Шакира, покажувајќи го Пике како ги прегледува неговите разговори.

Тогаш поранешниот фудбалер се огласи во коментар и му порача: „Остави ја дрогата. Кокаинот е многу з*****“.

На ова новинарот одговори со подолг коментар, а потоа го избриша неговиот одговор.

„Не те тагнувам и реагираш. Цело време ги гледаш моите приказни, те мрази половина свет. Можеби има нешто што те мачи и не сакаш да излезе? Дали ти и твојата нова девојка ќе добие рогови?” пишуваше во избришаниот коментар.

Потсетуваме, Шакира ќе ја објави својата нова песна на 2 февруари, која не е каков било датум, туку денот кога и колумбиската пејачка и Жерар Пике ги слават своите родендени.

Бројни извештаи сугерираат дека новиот хит на Шакира може да содржи и референци за Пике на посуптилен и помалку директен начин.