Порто го продолжи договорот на 40-годишниот Пепе

Договорот потпишан од Пепе ќе биде чуван во музејот на португалскиот фудбалски клуб Порто.

Португалскиот фудбалски клуб Порто соопшти дека го продолжил договорот на својот 40-годишен одбранбен играч Пепе.

Според соопштението на клубот, португалската ѕвезда го прифатила предлогот на Хорхе Нуно Пинто да Коста, претседателот на Порто, за продолжување на договорот.

Во соопштението се наведува дека договорот потпишан од Пепе ќе биде чуван во музејот на клубот. Пепе и во сезоните од 2004 до 2007 година играше за Порто, додека оваа сезона одигра 28 натпревари со дресот на овој клуб.

Пепе со португалската репрезентација одигра 133 натпревари и постигна 8 погодоци.

TRT Balkan