Починатата актерка Ени Версинг: Ја изгуби битката со ракот

0

Во саботата на социјалните мрежи оваа вест ја потврдија нејзиното семејство и пријателите

Актерката Ени Вершинг, најпозната по улогите во сериите „Безвременски“ и „24“, почина на 45-годишна возраст, по долга борба со ракот.

Во саботата на социјалните мрежи оваа вест ја потврдија нејзиното семејство и пријателите.

Нејзиниот сопруг Стивен Фул прв го објави ова на социјалните мрежи.

-Денес има голема дупка во душата на ова семејство. Но, таа ни ги остави алатките да ja исполниме. Пронашла чудо во наједноставен момент – напишала Фул, кој исто така е актер и има три деца со актерката.

Ени дознала за порочната болест летото 2020 година, а и покрај дијагнозата продолжила да работи и да ја снима серијата”Star Trek: Picard and The Rookie”.

  • Не и требаше музика за да танцува. Таа не научи да не чекаме авантура да не најде.

-Оди и најди го. Го има насекаде. И ќе го најдеме – напиша тој.