ПОЈАДОК ЗА 15 МИНУТИ – Направете вкусни потпечени сендвичи (ВИДЕО)

0

Прекусни се, а состојките сигурно веќе ги имате во фрижидер!

Не купувајте појадок, направете го ова за 15 минути и погледнете го како исчезнува од вашата чинија.

Неопходно е:

  • 2 јајца
  • 100 гр сирење
  • 1 лажица кисела павлака
  • 100 гр листови шунка
  • 100 гр листови сирење
  • 200 мл јогурт
  • тенки парчиња бајат леб
  • малку масло

Подготовка:

Скршете го сирењето, додадете јајца, јогурт и павлака. Убаво изедначи се. Добро намачкајте ја тавата со масло. На едната и на другата страна од лебот ставете ги сирењето и јајцата низ јогуртот и наредете ги во плех. Одозгора ставете две листови шунка и еден лист сирење. Се пече на 220 степени околу 30 минути. Уживајте во одличен залак.