Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

 – Полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога го приведоа А.М. (37). При претрес во дом во Скопје, кај А.М. се пронајдени 61 пакувања и една тегла со марихуана, соопшти МВР.

Тој е приведен во полициска станица и до надлежното обвинителство е поднесена соодветна кривична пријава, по што од судија му е одредена мерка оритвор од 30 дена.