ПРЕТРПЕЛ МОЗОЧЕН УДАР – Нема надеж за актерот Том Сајзмор: Важна одлука пред семејството

Сајзмор глумеше во филмови како што се „Спасување на војникот Рајан“, „Жештина“ и „Блек Хок долу“.

Том Сајзмор беше итно хоспитализиран пред повеќе од седум дена откако доживеа аневризма на мозокот.

Лекарите тврдат дека нема надеж за негово закрепнување и дека семејството треба да донесе одлука за животот на актерот.

61-годишникот е во кома на одделот за интензивна нега на медицинскиот центар Провиденс Сент Џозеф во Лос Анџелес откако беше хоспитализиран на 18 февруари.

Менаџерот на Сајзмор, Чарлс Лаго, издаде соопштение во кое откри дека нема шанси за опоравување.

-Денеска лекарите го информираа неговото семејство за неговата состојба и рекоа дека нема повеќе надеж и препорачаа одлука да му стави крај на животот. Семејството сега одлучува за крајот на животот – изјави Лаго.

  • Бараме приватност за неговото семејство во ова тешко време, и тие се благодарни на сите за стотиците пораки за поддршка и молитви што ги добија – додаде тој.

Сајзмор, кој глумеше во филмови како „Спасување на војникот Рајан“, „Жештина“ и „Црниот јастреб надолу“, беше пронајден во несвест во неговиот дом во ЛА на 18 февруари околу 2 часот по полноќ, откако колабирал по мозочен удар.

Во текот на неговата кариера, актерот се поврзува со злоупотреба на дрога и конфликти со полицијата