Приведени двајца крадци, расчистени четири кривични дела

0

Полициски службеници од ОВР Кочани при СВР Штип вчера лишија од слобода две лица и расчистија четири кривични дела тешка кражба, извршени на 11-ти и 12.05.2023 на подрачјето на Кочани.

Како што соопшти МВР, осомничени извршители на кривичните дела се Џ.С. (19) од Кочани и еден малолетник. Тие биле приведени во полициска станица и по комплетирање на случаите против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.