Санкционирани 14 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

0

 Вкупно 14 возачи од кои шест на територијата на  Битола, седум во Прилеп и еден во Ресен се казнети во засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол што е спроведена вчеравечер во периодот од 23:00 до 5:00 часот на територија на СВР Битола.

За време на контролата, информираат од МВР, биле санкционирани и 21 други видови прекршоци.

-Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила, велат од МВР.