Со неа бил во брак пред Лепа Брена: Ова е првата сопруга на Слободан Боба Живојиновиќ

Поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ пред бракот со пејачката Лепа Брена беше во брак со Зорица Десница. Заедно го добија синот Филип, а се разделија неколку години подоцна.

Десница подоцна се омажи за поранешниот кошаркар Иво Накиќ, со кој доби син и ќерка и се пресели во САД, додека Боба се омажи за најпознатиот пејач на Балканот и со неа доби два сина.

И покрај разделбата, Боб и Зорица останаа во добри односи, а Брена и Зорица се исто така во пријателски односи. Филип во 2018 година се ожени со пејачката Александра Пријовиќ, а снимките од венчавката покажаа дека поранешните партнери можат да им послужат како пример на другите со своите врски.

Боба тогаш изјавил дека отсекогаш сакал ќерка и дека сега таа желба му се исполнила, додека Брена на социјалните мрежи јавно им ја честитала свадбата.